• İstanbul
  °C
 • Ankara
  °C
 • İzmir
  °C
A A A

Risâle Tâlim Haber

Risâle Tâlim Haber:Serîüsseyir olan bu zamanın evlâdına, kısa ve selâmet bir tarîki ihsan etmek rahmet-i hâkimenin şânındandır.(Bedîüzzamân)
2012-08-24, 15:00:55
Okunma: 1000
0 Yorum
Risâle Tâlim
risale@risaletalimhaber.com

Risâle Tâlim Haber

Serîüsseyir olan bu zamanın evlâdına, kısa ve selâmet bir tarîki ihsan etmek rahmet-i hâkimenin şânındandır.(Bedîüzzamân)

Sanal âlemde Risâle-i Nûr hizmetleri bütün hızı ve cazibesi ile devam etmektedir. Bu aileye bir yenisi daha eklenmiş durumdadır. Risâle Tâlim Haber ailesi.

Risâle Tâlim Haber, Risâle-i Nûrlara hizmet gâyesi ile yola çıkmıştır. Risâle Tâlim Haber kendisini şöyle tanıtıyor.

Risâle Tâlim Haber; Bedîüzzamân ve Risâle-i Nûrlar üzerine haber, yazı, araştırma, sosyal faaliyetler ve Türkiye ve Dünya’daki tüm Nûr Hizmetleri’ni haber yapmaya çalışan bir sitedir.

Risâle Tâlim Haber; Risâle-i Nûr eserlerinin anlaşılması ve muhtaç olanlara ulaştırılmasını hedeflemektedir. Bu eserler üzerine yapılan çalışmalar, dersler ve müzakereler için Risâle-i Tâlim Haber en doğru haberleri sunmayı gâye edinmiştir.

Teknoloji insanlığın hem hayrına hem de şerrine hizmet edebilecek bir vasıtadır. Bizim gâyemiz bütün zorluklara rağmen Risâle-i Nûr Hizmetleri’nde hayırda kullanmaktır.

Risâle Tâlim Haber hiçbir sitenin, meslek ve mesleğin rakibi değil, mütemmimi durumundadır. Gâyesi sırf rızâ-i ilâhi için Üstâd Bedîüzzamân Hazretleri’ni ve Risâle-i Nûr Külliyatı’nı muhtaç olanlara duyurmak ve ilan etmektir.

Risâle Tâlim Haber, basında Bedîüzzamân Hazretleri ve Risâle-i Nûr hizmetleri ile ilgili haber ve yazıları paylaşmaktadır. Yapılan haberlerde haber emeğine çok dikkat etmekte ve haberlerinde haber kaynağını muhakkak kullanmaktadır.

Risâle Tâlim Haber, bundan üç sene önce samimî gayretlerle alt yapısını oluşturmuş olduğu Risâle Tâlim Forum arşivini de kullanmakta, o arşivden istifâdeye medar yazı ve müzâkereleri haber ve yazı olarak kullanarak kendi orijinal çalışmalarını da okuyucuları ile paylaşmaktadır.

Risâle Tâlim Haber tecrübeli ve dinamik bir yönetim ekibi, kabiliyetli ve genç teknik bir ekibi ve de gayûr bir editör ekibi ile hizmetlerine devam etmektedir. Sitemiz bu cihetle ziyaret edenlerin de geri bildirimi ile ciddî ve vakûr bir duruş sergilemktedir. Ziyaretçilerimiz sitemize girdiklerinde Üstâd Bedîüzzamân ve Risâle-i Nûrlarla ilgili bol bol haber ve yazı bulabilmekte ve istifâde edebilmektedir.

Risâle Tâlim Haber, yayın ilkelerini ve gâyelerini şöyle belirlemiş durumdadır:

Risâle-i Nûr’a gönül vermiş, Risâle-i Nûr’u bir îman ve Kur’ân hizmeti olarak kabûl etmiş ferd ve toplulukların, gerçek veyâ sanal âlemdeki faâliyetlerinin belirli hedefleri ve maksadları olduğu gibi; “Risâle Tâlim Haber” âilesinin de önemli hedefleri vardır:

1. Her şeyden önce, Risâle-i Nûr’a ve Risâle-i Nûr vâsıtası ile Kur’ân’a hizmet etmek.

2. Üstâdımız’ın belirttiği gibi, ‘… evvelâ kendimizi, sonra milletimizi îdâm-ı ebedîden ve dâimî, berzahî haps-i münferidten kurtarmak ve vatandaşlarımızı anarşîlikten ve serserîlikten muhâfaza etmek ve iki hayâtımızı imhâya vesîle olan zındıkaya karşı Risâle-i Nûr'un çelik gibi hakîkatleriyle kendimizi muhâfaza etmek.’

3. Asrın Kur’ân tefsîri olan Risâle-i Nûrlardaki hakîkatlerden dahâ fazla istifâde ve istifâza için bilgi, belge ve fikir teâtîsinde bulunmak.

4. Dünyâ ve âhiret saâdetini te’min edecek Kur’ân hakîkatlerini, muhtac gönüllere ulaştırmak.

5. Târîhimize, millî birliğimize ve lisânımıza yapılan sû-i kasdleri akîm bırakmak için a’zamî gayret göstermek.

6. Sâir hizmet ehli ile münâsebetlerde, “اِنَّمَا الْمُوءْمِنُونَ اِخْوَةٌ” hakîkatini esas ittihaz etmek.

Şimdilik selâmetle kalınız.

Risale Talim Haber - QR code

Mobil cihazınızı okutun ve paylaşın.
Her türlü mobil cihazı desteklemektedir. (iOS, Android, Symbian)

Paylaş :
Etiketler :

 

HABER İLE İLGİLİ
Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.

Facebook İle Yorum Yap

Twitter'dan Takip Et!

Yazarın Diğer Haberleri

2014-05-15, 21:48:31
2014-03-06, 11:28:25
2013-10-14, 22:58:27
2013-09-05, 22:51:24
2013-08-19, 23:51:52
2013-03-09, 20:57:51
2012-10-26, 13:12:18
2012-10-10, 22:35:16
2012-10-01, 09:33:35
2012-08-24, 15:00:55

Kategorilerden Diğer Haberler

RİSALE TALİM YAZARLARI
YENİ ASYA YAZARLARI

 

RİSALE TALİM FORUM'DAN BAŞLIKLAR
ARŞİV'DEN HABERLER
ANKET
Risâle Tâlim Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?
 • Çok Güzel
 • Güzel
 • Daha İyi Olabilirdi

GÜNÜN KARİKATÜRÜ


Tarih : 26.01.2015


Site Haritası RSS Beslemeleri